Na podstránkach tejto stránky Vám predstavujeme všetko zaujímavé čím žil náš klub doposiaľ, nájdete si text našej klubovej hymny, prečítajte si desatoro džentlmena, predstavíme Vám našich sponzorov, môžete si pozrieť rôzne štatistiky od roku 1995 až po dnes, a pravdaže ďaľšie akcie ktoré poriada náš agilny klub. Rozkliknite si naľavo podstránku čo vás zaujíma....

 

ZIMNÉ TENISOVÉ MATINÉ

Aby táto stránka nezostala prázdna predstavujeme Vám pilotný projekt 11 členov klubu ktorý vytvorili za účelom tenisovej zábavy počas zimnej halovej sezóny. Celé sa to nazýva "Zimné tenisové matiné" a s pravidlami sa môžete oboznámiť dole nižšie. Kedže 11 hráči sú členovia TSF Karpatia dovolili sme si zverejňovať ich výsledky na tejto stránke za účelom spropagovania dobre veci. 

Pravidlá ZTM -  zimného tenisového matiné ročník 2020 / 2021

 1. Hrá sa každú nedeľu od 9.00 hod – 11. hod.
 2. Príchod každého hráča  na stretnutie je najneskôr 8.55 hod. V prípade, že hráč bude meškať 10 min. platí 4 týždne po sebe  trom spoluhráčom vo „svojej“ lige uvítací fernet! (inak sa uvítací fernet platí dobrovoľne podľa abecedy) V prípade prítomnosti náhradníka, je povinnosťou náhradníka pozvať svojich spoluhráčov v „svojej“ lige na uvítací fernet!

Samotná súťaž prebieha nasledovne :

 • ZTM sa skladá z 3 líg po 4 hráčoch ( 1.liga, 2. liga, 3. liga)
 • hrá sa na jeden tenisový set  ( pri 6/6 tajbrejk)
 • 1. liga sa hrá na strednom kurte u Ečiho – 2. liga sa hrá na zadnom kurte u Ečiho  3. liga sa hrá na prvom kurte u Ečiho
 • hráči v priebehu dňa odohrajú tri sety s tým  že každý hráč hrá set s iným partnerom
 • partnera si na zápasy vyberá – v I. lige hráč postupujúci z druhej ligy z 2. miesta a v 2.lige hráč, ktorý sa umiestnil predošlý týždeň na druhom mieste v 3. lige a v tretej lige hráč kroý sa umiestnil predošlý týždeň v 3. lige na poslednom mieste
 • po odohraní 3 setov sa spočítajú body ( bod za víťazstvo) a skóre a určí sa poradie
 • o poradí rozhoduje :
  1. počet bodov získaných počas dňa
  2. pri rovnosti bodov vyšší počet uhratých gamov
  3. pri rovnosti počtu uhratých gamov si hráči ak je časový priestor zahrajú tajbrejk so zvyšnými dvoma hráčmi
  4. ak už časový priestor nie je resp. ak majú až traja hráči rovnaké skóre, hráči si o konečné poradie strihajú ( nožnice-kameň-papier)
  5. Zápas končí o 10.55 hod., - ak nie je dohratý set resp. gam – rozhoduje posledná loptička na ktorej sa dohodnú súperi. A do výsledného setu sa set dopočíta. Napr. ak nedohraný set končí 4/2  dopočíta sa na 6/4, ak skončí 4/3 dopočíta sa na 7/6 ....ak skončí remízou  -strihá sa.
 • každej lige hráč na prvom mieste hrdo odkráča do baru, hráči na druhom a treťom mieste hrdo vyzametajú kurty a hráč na poslednom mieste hrdo zaplatí prvým trom kávu
 • v prípade, že niektorí hráči „získajú“ počas hracieho dňa „kanára“ priplatia víťazom aj malú kofolu !
 • v prípade, že niektorý hráč skrečuje zápas kvôli zraneniu ešte počas neukončeného zápasu, súperi získavaju výhru v pomere 6/0
 • po určení denného poradia prví dvaja hráči pokračujú o týždeň v A. lige  a hráči na 3. a 4.mieste zostupujú do B. ligy . Dvaja najlepší z B. ligy postupujú na budúci týždeň o ligu vyššie a dvaja hráči umiestnení na 3. a 4. mieste zostupujú o ligu nižšie. Z P. ligy dvaja najlepšie umiestnení hráči postupujú do 2. ligy a hráči na 3. a 4. mieste zostávajú "péčku".
 • po každom týždni sa vytvorí  tabulka s bodovaním hráčov 
 • A. liga -  1. miesto –  12 bodov , 2.miesto -  11 b., 3.miesto -  10 b, 4. miesto – 9 b.
 • B. liga -  1. miesto –   8 bodov ,  2.miesto -  7 b.,  3.miesto -  6 b,   4. miesto –  5 b.
 • P. liga -  1. miesto –   4 bodov ,  2.miesto -  3 b.,  3.miesto -  2 b,   4. miesto – 1 b.
 1. V prípade,  že  hráč sa nemôže zúčastniť z akýchkoľvek dôvodov  ZTM  je jeho povinnosťou zabezpečiť za seba  adekvátnu náhradu !  V prípade, že náhradu nezabezpečí zaplatí zmluvnú pokutu ( 10 krabic loptičiek Dunlop Fort alebo 8 fliaš šampanského) Inak nemôže nastúpiť ďalší týždeň do ligy a je za neho povolaný náhradník !  Ak si aj zabezpečil náhradníka a ten nepríde, zmluvnú pokutu si rieši sám so svojim náhradníkom!
 2. Každý neprítomný hráč musí rešpektovať výsledok svojho náhradníka . Body ktoré uhrá náhradník sa pripočítavajú nahradníkovi do tabulky, no postup resp. zostup sa prenáša na kmeňového hráča 
 3. Ak niekto zo základnej zostavy 12 hráčov nemôže prísť - hľadá si za seba náhradníka ( prednosť majú naši náhradníci ktorí sú aj na tomto whatsapovom chate)
 4. To že nemôže príst ohlasi na tento chat a prípadne tam aj napíše meno s kým sa dohodol ako náhradu za seba.  
 5. Ak nebude môct prísť viac týždňov môže si dohodnúť stáleho nahradníka a tým pre neho povinnost končí. 
 6. Ak nahodou tento náhradník nebude môcť prísť, je jeho povinnostou hladať za seba ďalšiu náhradu. Ak ju nevie nájst napíše to na chat čo najskôr a buď sa mu niekto ozve , alebo pomôžeme my ostatní.
 7. V prípade že je viac ako jeden nahradník sa tesne pred "fernetom" vylosujú z osudia mná náhradníkov - kto za koho v ten deň bude hrať.
 8. Každý hráč musí odohrať v nedeľnom kole všetky tri sety. V prípade zranenia počas zápasu, môže za neho nastúpiť prípadne aj náhradník, no jeho zápasy sa v ten deň do výsledkov už nezapočítavajú a automaticky kontumujú. Po kontumácii sa spraví poradie a v prípade, že je rovnosť bodov a skóre, aj zranený hráč (pokiaľ nemá zranenú ruku) losuje o konečné poradie.
 9. v extra mimoriadne odôvodnenej situácii môže skupina odohrať celé kolo so súhlasom vedúceho aj v trojici formou dvojhry na jeden set a body sa im započítajú podľa poradia
 10. ZTM sa odohrá a body sa započítavajú do tabuľky, ak v hracom dni sa dostaví  min 3 hráči v každej lige (3+3+3)
 11. ostatné sa riadi platnými pravidlami tenisu. (treba si hlavne všimnúť, že sa podáva za základnou čiarou a footfault je chyba ako každá iná)

Kmeňoví hráči nominovaní  do ZTM 2022 /2023 podľa umiestnenia v minulej sezóne

    1. liga         2. liga        3. liga      
Stanley Loffler Aťo Vincze Miki Ortutay      
Andrej Gogola Tibi Beleš Samo Roško      
Ludo Koreň Boris Kristín Milan Kestler      
Ďuro Urban Maťo Matovič Werner Pohly      

Aby hráči boli pripustení do súťaže, sú povinní do začiatku zahájenia súťaže zaplatiť štartovné vo výške poplatku 225 Eur  prenájmu všetkých 3 kurtov na celú zimnú sezónu + zálohu 20 Eur  za loptičky ktoré sa budú obmieňať každé 2 týždne.                      

Nahradníci : Drobec, Fiedler, Paracka, Sivák, Halanda, Čambal, či ďalší z kruhu hráčov amatérskeho tenisu (vždy treba, ako náhradníka osloviť prioritne niekoho z týchto  hráčov, )“)  

Dodatočné pravidlo počas lockdownu

V prípade, že je štátom oficiálne vyhlásený lockdown resp. prekážka "vyššej moci" k odohraniu ZTM -  hrá sa len za týchto podmienok :

 • ak sú k dispozícii obidve haly alebo aspoň 3 kurty v niektorej z hál na Zlatých Pieskoch v rovnakom čase ako máme objednané / zaplatené/ Prípadná zmena času môže byť len so súhlasom všetkých 4 hráčov skupiny, ktorá by sa v plánovanom čase nemohla odohrať.
 • minimálne 9 hráčov zo základnej zostavy /z 12 hráčov/ súhlasí s odohratím ZTM a písomne to potvrdí na whatsappe. V tom prípade, 3 náhradníkov musí zohnať kolektív 9 potvrdených hráčov / platí len pri lockdowne/  Povinnosťou všetkých hráčov je sa záväzne písomne vyjadriť !

Súhlas s tými pravidlami musí potvrdiť každý hráč čím potvrdzuje, že ich bude bezvýhradne dodržiavať.  Ak nie, bude nahradený náhradníkom bez refundácie vzniknutých nákladov .

 

 

v Bratislave 19.8.2019

Prihlasovací formulár na organizovanie turnaja