Trachea - SUNWINES Cup - RCh - Topoľčany

Ako už predznamenal šéfredaktor „klubového oka“ po minuloročnom úspešnom turnaji KAP-60 sa rozhodli tento rok pokračovať v tradícii „topoľčianskych turnajov“  Peter Kolbík (Trachea), Robo Šuník (Sunwines) a čerstvý 50-tnik Roman Chlupis.

Dlho to vyzeralo tak, že snahu organizátorov zhatí nepriazeň počasia, ale nakoniec všetko dopadlo k spokojnosti sponzorov aj účastníkov turnaja. Operatívne rozhodnutie športového riaditeľa Roba, keď zmenil celý pôvodne plánovaný program umožnilo odohrať v sobotu súťaž v štvorhre a nakoniec aj v dvojhre.

Do štvorhry nastúpilo 10 párov, jeden lepší, ako druhý. Aj vďaka divokým kartám sa podarilo vytvoriť niekoľko excelentných dvojíc. Táto situácia nezahrala do karát najmä prvému nasadenému páru, minuloročným finalistom Andrejovi & Samovi, ktorí v konečnom účtovaní skončili s bilanciou nula  víťazstiev, 4 prehry na poslednom mieste. Prekvapujúco predposledný skončil tradičný pár Malík & Kristin ktorý tiež nevyhral, ale prehral len 3x.

Turnaj vyhrali podľa finálového výsledku úplne jasne Kolbík & Uhlár – keď porazili ad hoc vytvorený pár Paracka & Grunwalder. Nebolo to však úplne tak. Killer s Thomasom hrali skvelo. Finálový zápas ovplyvnila žiaľ krátka indispozícia Killera. Inak víťazi mali na mále v zápase v skupine s martinským duom Zelienka st. & Mišenda jr. a vo vyraďovačkách museli tuho bojovať s dvojicou Beleš-Chlupis.  Nakoniec však všetko dopadlo podľa predpokladov a treba povedať, že ak by hral Uhlár s kýmkoľvek z TOP 10 nášho rebríčka, tak by vyhral tiež. Aj keď Kolbo asistoval celkom slušne a zaznamenal po niekoľkých neúspešných finále konečne vytúžené víťazstvo.

Dvojhra sa kvôli nepriaznivému počasiu a zlým prognózam na nedeľu (čo sa aj potvrdilo) prelosovala a hralo sa od prvého kola K.O. V dvojhre nenastúpil Uhlár, takže okruh favoritov na titul sa zúžil na našich kmeňových hráčov a ako avizoval náš odborný občasník „KO“ už pred týždňom - vo finále sa stretli Pali Killer P. a Peter Trachea Kolbík.

Keďže počasie o 18.30 hod. znemožnilo hranie vonku na antuke, finalisti sa presunuli na „koberec“ miestnej mini-športovej haly. Už po prvých výmenách bolo zrejmé, že domáci hráč to bude mať s Killerom ťažšie, ako naposledy v Trenčianskych Tepliciach.  Videli sme pekné finále, kde Palo Killer P. vyhral 6:2 a stal sa víťazom turnaja.  Spolu s Kolbom sa stali aj najúspešnejšími účastníkmi turnaja.

Zdravotné problémy Ondra Turana pomohli k „návratu“ na popredné pozície (semifinále) Andrejovi Googlovi, ktorý sa síce snažil aj proti neskoršiemu víťazovi, ale ten už nič nenechal na náhodu. V druhom semifinále ťarcha 50 rokov neumožnila dohrať zápas Romanovi Chlupisovi ...

Bol to nesmierne ťažký turnaj. Hrať  počas jedného dňa 5 zápasov v štvorhre a potom ďalšie 4 v dvojhre si vyžaduje skvelú formu aj kondíciu. Killer s Kolbom to zvládli najlepšie (asi aj vďaka vhodne zvolenému pitnému režimu) a preto boli aj zaslúžene najúspešnejší. Opakom týchto bohatierov boli, ako zvyčajne Vlado M., Robo Š., Stano L., Andrej G., Mišo M. a prekvapujúco aj Maťo M. jr. Spamätajte sa chlapci, cesta k víťazstvám je ťažká a je aj o odriekaní.

Po skončení športovej časti turnaja sa všetci účastníci presunuli do Hotela Kaštieľ, kde si pripili na 50 narodeniny Romana CH. V mene klubu Karpatia odovzdali upomienkovú plaketu tajomník klubu L.Č. a člen VV Robo Š.  Potom sa účastníci pokúsili zaspievať osvedčené hity Happy Birthday, Živjoóó a Mnoga Leta. Evidentne falošne, ale od srdca. Dojatá bola aj Romanova fešná manželka Katka.

Keďže príhovor oslávenca trval 27 minút  a 43 sekúnd – zverejníme ho dodatočne.

Sponzori aj účastníci turnaja prisľúbili, že o rok si toto pekné športové podujatie zopakujú opäť aj keď „večierka“ v hoteli Kaštieľ je o 22.00, podobne ako v miestnom pionierskom tábore.

Mimo tejto oficiálnej časti odzneli ešte dve ponuky. Ondro Turan pripravuje štvorhrový projekt na začiatok októbra (7.10.) v Nových Zámkoch a Mišo Mojžiš (1.11) v Martine. Premyslite si svoj ďalší tenisový program a v prípade záujmu kontaktujte priamo organizátorov.

Do konca roka nás čaká ešte jeden štvorhrový turnaj, už tradičný RETRO CUP v Bratislave (Juro Ondrášik). Predpokladáme opäť Mikulášsky termín... asi v sobotu 8.12.

 Správa priamo z pera šéfredaktora Klubové Oko : 

A máme za sebou ďalší vydarený tenisový víkend. Organizačný výbor L-Cupu (Maťo Z.& Majo H. & Miloš S.) zvládol všetko na jednotku, dokonca zastavili aj plánované nie dobré počasie. Areál na Baračke má "svoju" atmosféru. Škoda len, že je zložitá komunikácia s prevádzkovateľom tenisových kurtov a organizátori už avizovali zmenu lokality na budúci rok.

Inak fajn. Už podľa zoznamu prihlásených bolo jasné, že uvidíme kvalitný tenis. A bolo tomu skutočne tak - videli sme pekný tenis a aj niekoľko šokujúcich prekvapení. V semifinále dvojhry dostal svojho prvého kanára na okruhu ATV Pali Killer Paracka od stále sa zlepšujúceho Peťa Kolbíka. Najúspešnejším hráčom sa stal niekoľkými odborníkmi "odpisovaný" Noro Mrázik... V skupine prekvapujúco prehral s Thomasom z Brazílie, ale potom už nezaváhal a vyhral dvojhru a nakoniec aj štvorhru s Killerom, keď porazili "nefavoritov" Ondra Turana s Tiborom Belešom.

V štvorhre odohrali pekný turnaj aj Laco Č. v dvojičke s brazílčanom Thomasom. Oživením turnaja bol Ibi Maiga, aj keď technika jeho úderov je "veľmi zaujímavá" a bude treba ju hlbšie analyzovať.

Nevydarený víkend má za sebou Andrej G., ktorý v dvojhre prehral v skupine všetko a v štvorhre v žochárskom tandeme s Peťom Kolbíkom skončili prekvapujúco už vo štvrťfinále.

Najväčšou škvrnou veľmi príjemného podujatia bolo nedohrané finále dvojhry, lebo dvaja pomerne úspešní manažéri nevedia napočítať do štyroch... Inak na stránke máme zverejnené pravidlá hry bez rozhodcu. Stálo by za to si ich prečítať.

Večerné  posedenie v novom prostredí reštaurácie Ponorka bolo v pohode a bola to dobrá voľba zo strany organizátorov. Pochvalu si zaslúžia aj naši zranení členovia Miloš F. a Janko L., ktorí aj keď nemohli hrať, tak sa prišli pozrieť aj s rodinami a strávili aspoň pár pekných chvíľ medzi "svojimi" kamarátmi a kamarátkami.

Takže tak. Najbližšie nás čaká turnaj v Topoľčanoch (inštrukcie zverejníme každú chvíľu), koncom roka už tradičný RETRO Cup a prekvapenie chystá aj Mišo Mojžiš.

Fotky z podujatia budú tiež - veď viete kde.

22. ročník  Gentlemans Cup je za nami. 10 rokov sa tento najstarší turnaj Karpatie konal v Trenčianskych Tepliciach, aby sa potom na 12 rokov presunul do moravských kúpeľov - Luhačovice. V tomto roku bol turnaj minimálne v dvoch smeroch historický. 

-  po prvý krát sa neprihlásilo ani 16 hráčov, čo pravdepodobne ukončí organizovanie tohto turnaja v Luhačoviciach. 

- turnaj vyhral Ondro Turan vo veku 54 rokov - čim sa zapísal do histórie ako najstarší vitaz série ATV Karpatie a prekonal Jura Urbana, ktorý vyhral rovnako tento turnaj v roku 2010 ako 52 ročný.

No pekne po poriadku. 11 rokov nás v Luhačoviciach vítalo slnečné počasie. No asi sa niekto tam hore dozvedel, že toto je jeho deriéra a v sobotu od ráno pršalo ba až lialo.No naštastie na obed sa počasie spamätalo a turnaj, aj keď s oneskorením, predsa mohol začať. Pravdaže táto vynútená prestávka nepomohla niektorým jedincom, ktorí spadli do "martinskej pasce" a značne hadicapovaní nezvládli svoje zápasy už v skupinách. Preto sme sa nevyhli mnohým prekvapeniam ako napr. postup Jožka Letricha a Peťa Plunára do štvrťfinále či naopak ukončenie svojich zápasov Miška Mojžiša, Andreja Gogolu i ďalších už v skupinách.Iba na ilustráciu napr. taký  šampión ako Ivan S.bol taký flustrovaný, že počas troch zápasov zaznamenal len 9 fiftínov a z toho 3 pri dvojchybe súperov ...  Vo finále nakoniec po nádhernom tenise truimfoval nestárnuci Ondro Turan ktorý odsunul na druhé miesto o 13 rokov mladšieho top favorita Paliho Paracku (6/4). V nedeľných štvorhrách opäť za krásneho počasia mali chvilu namále favoriti Loffler/Turan, ktorí v semifinále odvrátili mečbol dvojice Letrich/Gogola. No vo finále už toľko šťastia nemali a podľahli dvojici  Koreň/Paracka 4/6 

Takže Gentelmans Cup v Luhačoviciach je za nami a rozhodnutie o jeho ďalšej existencii a mieste konania je len na členoch klubu na koncoročnej Konferencii klubu. Pár fotografií z tejto akcie sa nám podarilo zachytiť a  nájdete ich v našej fotogalérii.

Jeden z najpopulárnejších našich turnajov na okruhu ATV známy VITAR Cup  je už minulosťou. Tento ročník bol organizačne vyšperkovaný oslavou 60 . narodenín Janka Zelienku a tiež narodenín Ivana Mišendu. Taktovku pod organizáciu turnaja si už tradične zobral martinský vitamínový mág - Miško Mojžiš a tak spoločne s martinskou úderkou zorganizovali turnaj na aký sa nezabúda. Veď aj účasť 24 hráčov vo dvojhre a 32 hráčov vo štvorhre svedčí o obľúbenosti tejto akcie. Sobotné dvojhrové zápolenia priniesli niekoľko prekvapení. Snáď najväčšou bola účasť favoritov Šuníka, Stuchlíka či Hojsíka len v súťaži útechy. Odtiaľ si pohár "útechárov" vezie do Handlovej Robo Šuník po víťazstve nad Milošom Stuchlíkom. V hlavnej šúťaži to bolo rovnako vyrovnané a finálovú účasť si po víťazstve 6/4 na Ľudom Koreňom vybojoval Pali Paracka. V druhom semifinále Peťo Kolbík porazil Ondra Turana, no vo finále mu už sily nestačili a podľahol Palimu celkom jasne 6/2. Nedeľnajšie štvorhry mali rovnako výbornú úroveň už v skupinách. V semifinále dvojica Zigo/Gogola najprv odvrátila 3 mečboly s martinčanmi s DK Orság /Stano, aby vo finále porazila veľkých favoritov turnaja Hojsík /Turan, ktorí v semifinále nedali šancu dvojici Paracka /Beleš. Bol to naozaj skvelý víkend v Martine, ktorému prialo aj počasie. Veľká, naozaj veľká vďaka patrí Miškovi Mojžišovi i všetkým, ktorí sa pričinili o organizáciu turnaja. Veríme, že ich chuť neprešla a v Martine sa takto stretneme aj o rok. Pár fotiek z akcie nájdete v sekcii fotogaléria

MIMORIADNA SPRÁVA !!!!

( z pera nášho dopisovatela Miška Mojžiša )

V krásnom prostredí tenisovej haly v Športcentre v Púchove, s povrchom, ktorý je veľmi šetrný ku kĺbom sa uskutočnil tenisový turnaj štvorhier, kde boli podľa rebríčka nasadení a nenasadení. Hralo sa v dvoch skupinách každý s každým. Vyrovnanú A skupinu vyhrali Zelienka/Letrich vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu s dvojicou Stuchlík/Mišenda Ivan. V B skupine excelovana dvojica Šuník/Štípala a jednoznačne vyhrala skupinu ale následne prekvapujúco prehrala vo štvrťfinále s dvojicou Mihalík/Mišenda Maťo. V semifinále až v Tie Breaku zvíťazili Zelienka/Letrich nad dvojicou Zigo/Balent. V druhom semifinále jednoznačne vyhrali Mišenda Ivan/Stuchlík nad dvojicou Mihálik/Mišenda M. 6:1. V boji o 3.miesto Miháloi/Mišenda M. zvíťazili 6:1 nad Zigo/Balent a vo finále Mišenda Ivan/Stuchlík porazili dvojicu Zelienka/Letrich 7:5 a vrátili im prehru zo skupiny. Tieto zápasy natáčala aj TV Považie, kde mal aj bývalý prezident P. Plunár rozhovor. Na kurtoch bolo hodne tekutého občerstvenia, nakoľko takmer každý účastník priniesol to najlepšie čo mal. Večerné posedenie sa nieslo v skvelej nálade a mierne to pokazili chlapci z TN, ktorých Maťo Zigo naložil do auta a odišiel s nimi, nikto nevie kam. Jediný Janko Lazarčík a Robko Šuník zabojovali s Martinskou pascou a ráno pri raňajkách bolo o čom debatovať.

Myslím, že výborné prostredie v Púchove by mohlo byť našou ďalšou stálou destináciou. Foto vpravo vo fotogalerii.( kliknite akcie roku 2017 - a potom na Púchov)

Majstrovstvá Karpatie vo štvorhre a majstrovstvá Karpatie dvojíc v bowlingu  úspešne za nami !

Človek má vždy fajn pocit keď sa niečo podarí. A práve s týmto pocitom odchádzalo cca 50 účastníkov po skončení našej akcie v Kurdejove. 32 hráčov tenisu a 32 hráčov a hráčok bowlingu sa počas tohto víkendu naozaj príjemne zabavilo, zašportovalo i zrelaxovalo. Kurdejov ponúka špecifické prostredie - no má svojú tradiciu a jedinčnosť kvôli ktorej sem mnohí tak radi chodíme. Špecifickosť turnaja je aj v jeho neoficiálnom zaradení ako neoficiálne majstrovstvá Karpatie v hale. Aj preto niektorí hráči hľadajú k sebe toho najvhodnejšieho partnera, aby sa navždy zapísali do histórie nášho klubu. A veru nebolo tomu ináč ani tento rok. Po niekoľkoročnej hegemónii chlapcov z Trenčína sme už druhý krát po sebe zaznamenali ich absenciu vo finále. Aj tento rok favoritov bolo mnoho, no nakociec do finále sa dotali tí, s ktorými nikto nepočítal. Chlapci z Oravy s "divokou kartou" v semifinále "zlikvidovali" obhajcov trofeje Paracka/Zelienka 6/1. V druhom semifinále variabilne hrajúca dvojica Čambal/ Gogola prekvapila favoritov a trojnásobných víťazov turnaja Hojsik/Zigo a upinkala ich v pomere 7/5. Aj  v finále bolo tiež dlho vyrovnané, no nakoniec rozhodlo na tomto povrchu tvrdšie podanie oravcov a za víťazstvo 6/4 si pohár   vezú domov na Oravu - Pišta Traj a Jožko Tropek. Aspoň pohár útechy vyhrali trenčania - Julo Mihálik a Janko Lazarčík.

Ak bolo v úvode spomínané, hlavný organizátor Stano Loffler ( ináč veľká vďaka za celý priebeh turnaja) pripravil aj spestrenie akcie a to - prvé oficiálne majstrovstvá dvojíc v bowlingu. Je super, že chlapci to pojali športovo a zapojili do súťaže svoje polovičky. Preto bolo do súťaže prihlásených až 16 dvojíc a z toho  viac ako 70% miešaných párov. Po úvodných kvalifikačných kolách sa hralo ďalej vyraďovacim K.O systémom. Po vyše 3 hodinách sa nakoniec do semifinále dostala dvojica Šuník/ Beleš, ktorá tesne vyradila pár Čambal /Hojsík, kde práve prvý menovaný získal honor - zlatý žľab! V druhom semifinále si to rozdali manželské páry Urbanovcov a Ondrášikovcov, kde nepomohol ani famózny finiš Ondrášikovcov a nakoniec podľahli tesne o dva body. Vo finále Šuník / Beleš nezvládli ulohu favoritov a museli sa skloniť hlavne pred umením Janky Urbanovej ktorej to v ten večer s guľami proste išlo. Takže prvý bowlingový pohár putuje do Bratislavy rodine Urbanovcov. Účast a zanietenie hráčok a hráčov dalo istotu, že bowling v našom klube bude šport číslo dva a určite si takéto turnaje ešte zopakujeme.

Záverom ďakujeme všetkým účastníkom - aj nový tváram na našej akcii a tešíme sa už do Martina, kde nás čaká ďalšie z našich turnajových stretnutí. Foto ako vždy nájdete u nášho paparazziho. Paparazzo štrajkuje kliknite sem

 

IT NOVOROČNÝ je úspešne za nami

Prvý tohtoročný turnaj  pod inovovaným názvom "IT Novoročný"  ktorý prebiehol v novom prostredí súkromného klubu Penati je už za nami. V sobotu sa odohrali zápasy vo dvojhre, kde na rýchlom a špecifickom kobercovom povrchu nepochodili ani najväčší favoriti. "Domáci" Tibor Beleš našiel premožiteľa v neskoršom víťazovi turnaja - "Killerovi" Parackovi. Ani druhý veľký favorit Roman Chlupis nebol úspešnejší a podľahol "sivému vlkovi" z Hornej Nitry - Robovi Šuníkovi. Tomu však už na finále nezostali sily a podľahol v sobotu skvele disponovanému Palimu Parackovi 1/6. Aj nedeľné štvorhry boli veľmi zaujímavé a ani tu favoriti nemali na ružiach ustlané. Top favoriti Kolbík/Šuník neprešli cez neskorších víťazov Lazarčík /Mojžiš a tí po finálovom  víťazstve nad dvojicov "mladíkov" Loffler/ Gogola 6/4 obhájili minuloročné víťazstvo.

Veľká vďaka patrí  iniciatíve IT ( Ivan + Tibor), ktorí zobrali na seba tú zodpovednosť a na poslednú chvílu zorganizovali pre nás všetkých naozaj veľmi peknú akciu. Večerné posedenie pri "zádumčivej " kapele, no hlavne skvelá večera naozaj nemali chybu. Taktiež vďaka patrí aj Robovi Šuníkovi, ktorý podporil dobrú vec, skvelým vínom zo skladov  Sunwiness.Teraz máme dva týždne na oddych a stretneme sa opäť v Kurdejove na - neoficiálnych majstrovstvách Karpatie vo štvorhre. Kto sa ešte neprihlásil - je najvyšší čas. Prihlásených je už 15 dvojíc!!! *Pár fotiek má papparzo ..ostatne doplní Ivko Sivák, ked sa preberie a vytiahne ich zo svojho "dela" !