rok 2020

Zhodnotenie turnaja Vitar Cup 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máme za sebou pekný športový víkend v Martine a Vitar Cup 2020 sa zapíše do histórie niekoľkokrát.

V prvom rade 16 párov na štvorhru – to sme dávno nezažili. Najúspešnejší hráči posledného desaťročia Paracka – Mrázik nepostúpili ani zo skupiny!!! Umnou hrou ich dali “dole“ nestor MM Matovič a nováčik Atila.

 V minulosti nevýrazný pár Koreň – Beleš sa naštartoval, keď po ťažkom boji zdolali deda LČ a pradeda JU. V ďalšej fáze najprv zdemolovali TOP favoritov Lazarčíka s Gogolom a potom vo finále porazili aj trocha nezvykle „zakríknutého“ Hojsíka s domácim skvelým hráčom I. Homolom. V každom prípade treba povedať, že finále malo veľmi slušnú úroveň...

Misky váh sa spočiatku nakláňali na stranu kombinovaného páru, ale Bratislavčania sa nedali. Najprv naštartoval Koreňa st. jeho syn  Maťko, potom sa pridal dobrými zásahmi na sieti a returne Tibor a „prekvapenie“ bolo na svete.  Blaváci tvrdia, že odteraz to bude už stále takto a že hegemónia hlavne Trenčanov definitívne skončila.

V dvojhre sa hrali aj pri malom počte hráčov „ťažké“ zápasy. Zo súťaže pre zranenie odstúpil Tibor Tomahogh a prekvapujúco sa neprihlásil najmladší 50-tnik Stanley, ktorý trávi 8 dní do týždňa na kurtoch u Ečiho. Nešiel mu vraj druhý servis, tak nechcel riskovať.

V prvom semifinále - najprv Gogola s kŕčom v pravej ruke (v závere setu) - vyhral  7:6 nad Belešom, ktorý takmer otočil stav 1:5 na gamy. Paradoxne Tibor, čím bol unavenejší, tým hral agresívnejšie a lepšie. Keď už už mal našliapnuté na víťazstvo, vyrušila ho manželka Kamila otázkou, čo má variť v utorok a bolo po nádejach.  Andrej mal paradoxne nábeh na skreč, keď ho jedna z loptičiek trafil na citlivé miesto v rozkroku.  Bola to skutočná dráma do poslednej loptičky. Gogola dokonca hodil raketu 1x na súperovu stranu a druhý krát do plota a takmer zranil jedného z divákov. Asi by sa na to mala pozrieť disciplinárka.

V druhom semifinále Koreň využil pozíciu favorita a porazil náhradníka Atilu, ktorý sa ale prezentoval sympatickým a bojovným výkonom. Hlavne jeho pokrik „pome“, mal všetky parametre dobrého hráča.  

Vo finále sa tak trocha čakalo na to - dokedy vydrží Google s kŕčom v pravej ruke a ľavej nohe. Síce vydržal, ale Ľudo po víťazstve  6:4 v skupine, rovnakým výsledkom vyhral vo vyrovnanom zápase aj vo finále - čím dosiahol double a stal sa najúspešnejším účastníkom turnaja.

Vyzerá to tak, že aj po 50-ke treba s ním rátať na najvyššie méty. Hlavne jeho fyzický fond je neskutočný a dáva mu šance bojovať o popredné priečky aj do budúcna.

Pekné momenty mali aj páry Tomahogh – Štípala, Stuchlík – Mihálik a prekvapujúco aj Mojžiš – Šuník. Oživením turnaja po rokoch boli aj pozvané páry z Martina. Chlapci hrali slušný tenis a vhodne zapadli aj do atmosféry turnaja. Na posledných miestach sa umiestnili Sivák-Halanda a Ortutay-Roško.  Organizátor im odporučil, aby si na nasledujúci turnaj našli iného partnera.

Celý turnaj bol manažovaný na vysokej úrovni a Mišo Mojžiš potvrdil, že toto proste vie a patrí jemu aj jeho šarmantnej manželke poďakovanie od všetkých účastníkov.  

Týmto však program neskončil a po prípitku a skvelej večeri sa uskutočnila po dlhšom čase konferencia klubu. Hneď v úvode sa rozprúdila živá diskusia, nakoľko prezident Mišo začal prekvapujúco posledným bodom programu – členské poplatky (Tibor mu otočil papiere), čo nebolo najšťastnejšie riešenie -  ale dostali sme sa postupne aj k prvému bodu, informácii o stave prostriedkov na účte a tiež plánovaným aktivitám na rok 2021 s prioritou oslavy 60-ky Borisa Kristina.

Počas „emotívnejšej“ diskusie sa pokúsil prezident Mojžiš niekoľkokrát abdikovať na svoju pozíciu (spolu s celým VV), ale delegáti konferencie na návrh zástupcu z trenčianskeho regiónu takúto situáciu nepripustili a súčasné vedenie klubu jednohlasne potvrdili na ďalšie 12 ročné volebné obdobie.

Zápis z konferencie pripraví Samo Roško a bude zverejnený na web stránke klubu. Ivan Sivák sa podujal, že dohliadne na to, aby čestný člen Peter Šimon, keďže ešte nemá „70“ - v stanovenom termíne zaplatil členské na rok 2021.

Život ale neskončil ani po konferencii. Najprv účastníci gratulovali Mišovi k 55-ke a po niekoľkých prípitkoch sa už tradične hral po polnoci „mariáš“ – kde sa už tradične  nedarilo Maťovi Zigovi a nad ránom už ani jedinej zástupkyni z radov našich žien, napriek tomu, že bola oživením mariášovej partie.

Po polnoci mal problémy s pankeracom Urban, ale prežil. Miky okolo obeda našiel stratený mobil z ktorého predtým potajomky telefonoval jeho spolubývajúci Ivan Šaolin 5 hodín do Texasu kamarátovi z Gymnázia.  Takže nakoniec všetko dopadlo dobre. A dokonca sa zastavil na chvíľu aj Jano Oravkin.

Celé toto skvelé podujatie umocnilo nádherné slnečné počasie a účastníci turnaja sa v nedeľu poobede pobrali domov s nádejou, že sa čoskoro opäť stretneme  a zažijeme rovnako pekné zážitky, ako tomu bolo tento víkend. 

Pozvánka - Stanley Cup 50 

Pri príležitosti vstupu medzi dospelých si  dovoľujem pozvať všetkých priateľov a ich polovičky dňa 18.7. 2020 na kurty "u Ečiho" na Zlatých pieskoch. Oslava je spojená so štvorhrovým tenisovým turnajom ( od 8.30 - 22.00 hod.) Pravdaže okrem tenisu, som pre Vás pripravil občerstvenie počas celého dňa a tiež slávnostnú večeru pod holým nebom. K dispozícii bude tiež bazén, pláž, jazero a v popoludnajších hodinách diskotéka ( DJ Roman) pre starších a pokročilých

Kto má záujem prísť popriať mi (čokoľvek) a pritom si zahrať turnaj za kvalitnej účasti amatérskej bratislavskej  špičky - nech sa prihlási najneskôr do 10.7. ( nahláste aj doprovod) na náš chat Karpatia turnaje.

Pozor - štartovné za Vás všetkých zaplatí oslávenec !

Váš kamarát Stanley

K 30.3.2020 zaplatili členske na rok 2020 týchto 29 členov :

Gogola, Kristín, Lazarčík, Hojsík, Chlupis, Matovič, Paracka, Turan, Koreň, Stuchlík, Zigo, Kolbík, Beleš, Mrázik, Urban, Mihálik, Loffler, Halanda, Šuník, Roško, Ortutay, Beleš, Kapusta, Štipala, Mojžiš, Sivák, Pašiak, Balent, Vincze, Golej, Tomahogh

Nezaplatili :   Čambal, Fiedler, Letrich, Malík,   Ondrášik,  Škorec, 

 

Laugaricio CUP - Trenčín

Najblizsi turnaj karpatie je  planovany na 20-21.6. v Trencine. Planujeme hrat len 4 hru v sobotu od 10:00 do 19:00.  Vecer spolocenska cast kde by sme oslavili aj Zigiho 50-tku ! V nedelu este objedname kurty od 9.00 - 12:00 pre dobrovolnych zaujemcov o vyzyvacky a vytriezvenie pred cestou domov.

Poprosime aby ste do 17.5. napisali na whatsapp TSF Karpatia, ci mate zaujem o turnaj alebo nie, aby sme to vedeli zorganizovat alebo zrusit.

Samozrejme, predpokladame,  ze situacia ohladom covid sa v tom termine nezhorsi.

Bližšie info :

Ihrisko 3 kurty Trencin,pod Sokolicami, posednie: pivaren sportka v centre TN, ubytovanie: 4* hotel Elizabeth alebo Grand,,3* penzion pod hradom, 2* penzion Svorad alebo Artur - vsetko je to do 300 m od miesta posedenia.

Oslava uplne neformalna. 

Darcek: vasa ucast.