Sun Wines Scorpions Cup

Posledný tohtoročný turnaj je za nami. Aj tentoraz sme sa stretli pri tenise na super rýchlom povrchu martinskej športhaly. Bohužial sobotnej dvojhry sa zúčastnilo len 11 členov klubu, no zasa o to väčší priestor sa vytvoril na ochutnávku úžasnej martinskej slivovici a marhulovici... Preto ani neprekvapuje, konečné výsledky nie sú až také podstatné resp. si ich málokto pamätá. Takže len pre štatistov -  vyhral Pali Killer (pil len kofolu). No dôležitejšie je, že vo finále ušetril kanára vyliečenému abstinentovi Robovi Šuníkovi, čím umožnil prežiť predčasné Vianoce  trenčianskej ikone  - Maťkovi Zigovi. O večernú zábavu sa postaral ako vždy martinský hudobný virtuóz Miňo Balent a jeho combo pozastávajúce asi z 20 skoro hudobníkov. Nedeľná štvorhra bola po prvýkrať prezentovaná ako Memoriál Peťa Plunára - čím sme si všetci takto symbolicky uctili pamiatku nášho priateľa, ktorý nám všetkým stále bude veľmi chýbať nielen na našich spoločných akciách...preto sa už aj nedelný turnaj niesol v komornejšej atmosfére s nižškou dávkou alkoholu.  Vo štvorhre si nakoniec krásny pohár vezú domov top favoriti Hojsík/ Mrázik, aj keď zo skupiny postúpili len s odretými ušami... No vo finále zdolali najväčšie prekvapenie turnaja Balent/ Mišenda ml. jasne 6/2.  Miňo Balent dokázal, že jeho večerný výkon s gitarou sa už približuje k jeho tenisovým výkonom (čo naopak ?). Naozaj veľká vďaka organizátorom (oslávencom) Robovi & Tibimu za pohostenie, plus Miškovi za poskytnutie haly a príjemnú atmosféru ktorú pripravili. Opäť však musíme konštatovať, že účasť na turnajoch je z roka na rok menšia, dokonca viacerí hráči ktorí deklarovali účasť na turnaji či aspon na oslave, ani neprišli, ani nedali vedieť, že neprídu...škoda. Je pochopiteľné, že za takýchto okolností už dochadza trpezlivosť aj najstabilnejším organizátorom a pokial niečo nezmeníme je možné, že v budúcom roku sa budeme "stretávat" už len na diskusnom fóre. Fotky z akcie pozriete tu

Takže kedže sa už asi tento rok neuvidíme, prajeme všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov, pekného Silvestra a do nového roku veľa zravia a radosti zo života...

 

Čo Ti zostáva, keď  Ti odíde kamarát s ktorým  si prežil veľa pekných chvíľ, viacerí z nás viac ako polovicu svojho života.  V tejto chvíli asi nič, len prázdno v duši a oči pre plač.

V neskorých nočných hodinách ( 26.9.2018 ) sme sa dozvedeli, že Peter Plunár svoj boj s ťažkou – zákernou chorobou prehral.  Bojoval do posledných chvíľ, ale život občas nie je fair. A k nemu sa žiaľ osud otočil chrbtom až príliš skoro...

Kto bol Peter Plunár?

Dobrý kamarát a priateľ - veselý, vtipný, šarmantný, duchaplný. Mal rád šport, zakladateľ a ikona nášho klubu.

Bol to on, kto v roku 1986 založil tím s názvom Karpatia, bol prvým prezidentom klubu, kapitánom futsalového mužstva, kronikárom.

Hlavne vďaka nemu vznikol projekt, ktorého sme my „karpaťáci“ viacerí súčasťou viac, ako 30 rokov.

Nebýva zvykom, aby kapitán odchádzal medzi prvými, navyše, keď naša loď ešte stále pláva a veríme, že ešte dlho bude.

Peťo, odpočívaj v pokoji, zostávaš v našich srdciach, spomienkach a určite na Teba nikdy nezabudneme.

Česť Tvojej pamiatke.

Kamaráti z Karpatie

Posledná rozlúčka bude dňa 2.10.2018 (utorok) o 13.15 hod. v bratislavskom krematóriu

Trachea Cup 2018 - Topolčany

Máme za sebou ďalší ročník Trachea Cupu a napriek slabšej účasti členov klubu sa účastníci turnaja zhodli na tom, že to bol vydarený turnaj.
Dopomohla k tomu dobre zvládnutá organizácia turnaja zo strany šéfa Trachea group - Peťa Kolbíka, dobré kurty, krásne počasie a tiež tekuté vitamíny skupiny „S“ od prezidenta Miša Mojžiša.
Oslávenec Pali (50) síce po dohode s hlavným organizátorom nič nepriniesol, ale zobral všetky ceny, aj dary a darčeky. V dvojhre ho na chvíľu zneistil Tibor Beleš a Killer postupoval zo skupiny „až“ z druhého miesta, čo sa už dávno nestalo. Vo finále odohral pekný súboj s Ľudom Koreňom, na ktoréto to však vie a obhájil prvenstvo z minulého roka.  Najdlhší zápas turnaja odohrali podľa očakávania Andrej Gogola s Lacom Čambalom s víťazným vyvrcholením pre „googla“. Tomu sa následne obnovilo zranenie svalu a dvojhru už len odkrýval. Podobne dopadol aj ďalší z favoritov Peťo Kolbík a okruh kandidátov na ohrozenie Paracku sa zúžil na minimum, už aj preto lebo Tibor Beleš sa už k boju o najcennejšiu trofej neprepracoval a Robo Šuník si deň pred začiatkom turnaja privodil výron a do súťaže vôbec nenastúpil.
Hráči z Topoľčian hrajúci na divoké karty dobre zapadli do atmosféry turnaja. Prezident Mojžiš v dvojhre opäť neoslnil, aj keď bolo celý deň pekne slnečno. V kategórii „Ultra old boys“ najviac gamov uhral už tradične LČ a jasne porazil celoživotného rivala JU.
V štvorhre sa konkurencia zvýšila príchodom Maťa Matoviča, Ondra Turana, Peťa Valášika a na prekvapenie aj Ivana Siváka. Na štvorhru pribudli aj dvaja ľaváci Boris Kristin s Marošom Kapustom a Samo Roško. Prišli videli a nevyhrali.  Na poslednú chvíľu odriekol štvorhru Ľubor Halanda a už spomínaný Robo Šuník.
Na základe tejto rošády sa vykryštalizoval  staro-nový pár Urban-Čambal a nesklamali. Dostali len jedného kanára od neskorších víťazov turnaja. Podľa priebehu v skupinovej fáze to dlho vyzeralo, že najväčšími favoritmi na celkové víťazstvo budú Kolbík s Valášikom. Žiaľ zranenie Peťa Valášika zastavilo túto dvojicu pred bránami finále.  Beleš, tentoraz s Ivanom Sivákom opäť zamotal situáciu a v skupine poslali do kvalifikácie hviezdny pár Mojžiš-Koreň. Prekvapujúco skvelé momenty hlavne na sieti predvádzal „šaolin“ Ivan . Kvalifikáciu skvelo zvládli Maťo Matovič s Ondrom Turanom, ktorí vyhrali obidva zápasy a postúpili do semifinále. Tam si poradili aj s prekvapením turnaja Beleš-Sivák po boji 6:4. V druhom semifinále to bol ešte väčší boj medzi dvojicou Kolbík-Valášik a Paracka-Gogola. Kolbíkovci boli limitovaní zranením Peťa Valášika a Parackovci zranením Googla. Nakoniec po 17 sekundovom skrate jedného z účastníkov semifinále vyhrali „bratislavčania“ 6:4.  
Vo finále sa takto stretli Turan-Matovič a Paracka-Gogola. Bolo vidieť, že MMM a Ondro si sadli a ich hra bola skutočne dobrá.  Vo finále viedli 5:3, ale nestačilo to. Misku váh na stranu „blavákov“ v tejto fáze zápasu naklonil svojim výkonom hlavne rodený žochár Andrej Gogola, ktorý štvorhru proste vie a keď sa k nemu pridal aj Pali Paracka, víťazstvo si už nenechali ujsť.
Oslávenec Pali P. bol najúspešnejším účastníkom turnaja, čo sa vlastne aj čakalo. Za dva dni odohral 9 zápasov, 8x vyhral – čo je slušná bilancia.
Súčasne je to aj námet do diskusie, či je 14, 16, 18 účastníkov na turnaji málo, alebo veľa. Koľkí hráči by dokázali odohrať v plnom tempe 9, alebo 10 zápasov za dva dni?! Generácia starších hráčov určite nie. Určitú cestu naznačili MMM s Ondrom, tým, že jednu súťaž vynechali a v druhej následne excelovali. Ale to je samozrejme na individuálnom rozhodnutí každého hráča, bez ohľadu na vek, výšku cholesterolu a celkovú hmotnosť.
Záverom treba vysloviť poďakovanie Petrovi Kolbíkovi, ktorý všetko zorganizoval a zvládol na výbornú. A keďže prisľúbil, že turnaj bude aj o rok – tak tí, čo sa zúčastnili tento rok prisľúbili, že o rok prídu radi tiež. Poďakovanie patrí aj prezidentovi Mišovi, že pripravil všetky potrebné rozpisy zápasov a nezabudol ani na tradičnú domácu slivovicu. Tenis na antuke mu príliš nejde, ale „sľúbil“, že v novembri  na domácej pôde na rýchlom povrchu ukáže, že ani menej vlasov a viac kíl neubralo z jeho nesporného športového majstrovstva.
Tí, čo sa ospravedlnili a z objektívnych príčin nemohli sa možno pridajú tiež a tí, čo sa neprihlásili ani neospravedlnili – tak im treba. Prišli o pekne strávený víkend v kruhu kamarátov a pri pekných športových zápoleniach.  Výchovno-vzdelávacia komisia klubu ich prihlásila na 3-dňový seminár „Elementárna slušnosť, kamarátstvo a šport.“ Možno to pomôže.
Najbližší turnaj bude vraj v novembri 17. – 18. 11.2018 v Martine, pod organizačnou taktovkou Tibi B. a Robo Š. Bližšie informácie budeme čakať čo najskôr. Foto z tunaja v Topolčanoch v albume Karpatie alebo kliknite na Trachea Topolčany 2018

 

Highlights z Laugo Cup 2018 Trenčín

Turnaj sme po prvý krát odohrali na 3 kurtoch  v tenisovom areáli Pod Sokolicami. V 2 hre sa predstavilo 20 nádejných tenistov v pokročilom veku. Keď že neprišla geriatrická sekcia Karpatie, organizátori sa rozhodli pre ťažšiu sovietsku cestu a každý hráč odohral 4 sety v skupine. To sa ukázalo ako skutočný kondičný strop účastníkov. Napríklad Martinská  bunka sa po skupinovej fáze vyskytla len už len v bufete, kde sa im celou váhou svojej šlachtickej osobnosti venoval člen organizačného výboru pre zábavu. V konečnom účtovaní to dopadlo remízou. Večernej časti programu sa nezúčastnil pre opotrebenie materiálu člen organizačného výboru a martinská bunka mala tiež jednu obeť.

Prvý deň sa ešte odohrali v 2 hre boje v ¼ finále a ½ finále. Tam si Palo Paracka poradil s miestnou divokou kartou Romanom Kučerákom a Noro Mrázik porazil Luda Koreňa.

V nedeľu sa rozohrali 4 hry. Za prispenia lokálnych zdrojov sa nakoniec našlo 14 dvojíc. Osviežením 4 hry bol návrat Romana Vaňa, upgradovaneho dvoma z brusu novými porcelánovými bedrovými kĺbami. Škoda, že neprišiel aj Vlado Malík mohli vytvoriť peknú dvojicu Duo ortophedics.

Absolútnou hviezdou 4 hier bolo dvojica Google/Boris. Prebojovali sa do semifinále, keď sa predtým prehrýzli cez favorizovaných Beleš/Ten čo prehral s Kristínom.  Za frenetického povzbudzovania plných tribún ich poslali tam, kde svojim výkonom zaslúžene patrili.

V semifinále napokon prehrali s TOP favoritmi Noro/Ludo. Tí dokázali otočiť vo ¼ finále zo stavu 0:4 proti Čiernym koňom turnaja Šuník/Chlupis. Tým po zápase z prezývky zmizlo označenie Čierne....

Druhé semifinále 4 hry prinieslo zápas víťazstvo dvojice Kolbik/Stenly proti miestnej divokej karte Palo Trunek/ Tibor. Zápas sa začal o 14:45 a Tibor ráno neprezieravo sľúbil manželke, že najneskôr o 15:00 bude doma. Stihol to.

Finále medzi Noro/Ludo a Peto/Stenly bolo vyrovnane a prinieslo peknu 4 hru. Nakoniec ho pre seba urvali Ludo/Noro 6:4.

Finále 2 hry medzi Palom a Norom bolo do stavu 1:3 perfektným materiálom pre spánkové štúdio. Zvlášť gem za stavu 1:0 pre Nora žal ovácie publika. Kým prebiehal stihlo sa v jedinej sprche na kurtoch osprchovať 14 hráčov a 2 dievčenské volejbalové družstvá. No už po necelých 24 minútach ho pre seba získal podávajúci Palo, takže po ½ hodien hry bolo 1:1.

Napriek Norovej prevahe Palo zmenil za stavu 1:3 rytmus svojej hry, zrýchlil to a dostal Nora pod tlak. Nakoniec Palo zalúžene vyhral 6:3 a stal sa na 1 rok majiteľom putovného pohára. Gratulujeme!!!!!!!

Prialo nam počasie a atmosfera na kurtoch bola parádna. Výrazne k tomu prispel miestny personál (dievčenský) s marhulovicou a vznikajúcim grilovaným menu. Svojou pohodou nás presvedčili, že sa tam o rok vrátime. Pár fotografii najdete vpravo hore...

Bratislavská "stovka" za nami...

 Človek má fajn pocit ak sa mu niečo podarí, alebo ak prežije chvíle v príjemnej spoločnosti priateľov. Tento pocit mali určite všetci, ktorí sa tento víkend zúčastnili prestížnych neoficiálnych majstrovstiev Karpatie vo štvorhre. Tentoraz namiesto v Kurdejove sme sa všetci stretli v Bratislave v areáli TK Inter aj pri príležitosti okrúhlych jubileí našich dvoch členov. Aj napriek krásnemu počasiu sa síce hralo v hale na tareflexe, no aj tak to nemalo chybu. Už len účasť 32 hráčov svedčí o tom, že táto akcia patrí medzi najpopulárnejšie  akcie klubu. Je to asi jediný turnaj, kde sa snažia dať dokopy tí najlepší z najlepších, aby vytvorili top dvojice, ktoré si to počas dvoch dní rozdajú o prestížny titiul - Majster Karpatie vo štvorhre pre rok 2018,  Aj keď už v skupinách sme zaregistrovali rad menších prekvapení,najväčší favoriti nakoniec postúpili  podľa predpokladov zo skupín do vyraďovacích  bojov. V semifinále sa stretli  nasadení č.2 Chlupis /Paracka s dvojicou Štipala/Zelienka a zfúkli ich jednoznačne 6/1. V druhom semifinále si mnohonásobní víťazi Zigo/Hojsík poradili s dvojicou Mojžiš /Šuník rovnako 6/1. Vo finále sa čakal teda vyrovnaný súboj, no nakoniec dvojica Chlupis/Paracka si načasovala formu v pravý čas a vo finále zvítazila pohodlne 6/2.  Pravda táto akcie ako sme spomínali, nebola len o tenise a tak sme sa v "horúčke sobotnej noci" stretli v noblesnej Štefánke a dôstojne oslávili "storočnicu" našich členov Jura Urbana a Andreja Gogolu. Ťažko opísať skvelú atmosféru tohto večera... výborná večera, skvelé víno, "Miškova" slivovica , plzeňské a DJ Bobo Roman s jeho evergreenmi, mali za následok, že nedeľa bola pre niektorých hráčov naťažším dňom v roku... snáď fotografie z tohto večera najlepšie vystihujú ako sa všetci skvele bavili...

ČLENSKÉ NA ROK 2018 

Konferencia klubu schválila výšku členského príspevku vo výške 40 Eur / člen, ktorú je v každý člen povinný uhradiť  do 15. 2.2018 na  účet IBAN SK10 0200 0000 0000 8403 9112 ( nezabudnúť dať do poznámky svoje meno ! ).

Do stanoveného termínu zaplatili k 15.02.2018 : Ondrášik zatial len 35 Eur, 40 Eur - Lazarčík, Hojsík, Zigo, Urban,Škorec, Paracka, Beleš, Mojžiš, Roško, Gogola, Matovič, Turan,Balent, Zelienka, Pašiak, Mrázik, Štipala, Mišenda, Čambal,Kristín, Halanda, Malík, Šuník, Chlupis,Loffler, Kapusta, Koreň, Sivák, Kolbík

Peťo Plunár požiadal o prerušenie členstva, ostatní sa neozvali - takže podľa stanov a pravidiel klubu ak do 28.2.2018 zaplatia 40 Eur členské +40 Eur pokuta, môžu aj v roku 2018 byť naďalej členmi klubu. Ak do uvedeného termínu nezaplatia - členstvo v TSF Karpatia im zaniká.

Po schválenom termíne zaplatili: Letrich zatiaľ len 40 Eur, Mihálik 40 Eur+40 Eur, Fiedler 40 Eur ( čestný člen - dobrovolné členské), Stuchlík 60 Eur ???

 

Novoročný Vitar Cup 2018

Naša tentoraz už 24. tenisová sezóna začína už tradične Novoročnym turnajom. Tento rok sme sa všetci stretli v Martine, ako hostia firmy Vitar a nášho kamaráta a sponzora turnaja Miška Mojžiša. Kto sa aspoň raz zúčastnil turnaja v Martine, je mu známe prostredie - krásna tenisová hala, príjemné ubytovanie, no hlavne nedostižná pohostinnosť nášho kamaráta s jeho neskutočne milou polovičkou ( Silviou ) a neodmysliteľnou ľahodnou slivovičkou. A práve aj ochutnávka tejto "martinskej pasce " bola príčinou mnohých prekvapení počas turnaja. Veď vysoko favorizovani hráči ako napr. Gogola, Zigo, Roško nepostúpili ani zo skupiny a niektorí napr. Loffler, Chlupis len s odretými ušami. Najväčším prekvapením bola spanilá jazda Roba Šuníka, ktorý sa úspešne vyhol "martinským nástrahám" . V  semifinále odstrelil najväčšieho favorita Romana Chlupisa a vo finále úspešne otočil zápas s Peťom Kolbíkom a zaslúžene zdvihol víťaznú trofej nad hlavu. V druhom semifinále nezopakoval Miško Mojžiš skvelé výkony zo skupiny a zo štvrťfinále a podľahol Peťovi tesne 6/4.

Aj štvorhra bola veľmi zaujímavá nakoľko favoritov na víťazstvo bolo opäť veľa. No za zmienku tiež stojí vystúpenie "bývalých funkcionárov"  Urbana s Čambalom. Symbolicky odovzdali svoje funkcie - na kurte hanebne po prehrách 0/6, 0/6 a no na Konferencii dôstojne -  s potleskom ! Poháre za štvorhry si nakoniec rozdelila top favorizovaná dvojica  Mojžiš / Hojsík , ktorá vo finále porazila chlapcov z okolia Bratislavy - Chlupisa s Roškom.

Pravdaže ďalším vrcholom martinského stretnutia bola aj Konferencia klubu, ktorá bola tento rok prelomová, nakoľko sa volilo nové vedenie klubu, čomu aj nasvedčovala 68 % účasť všetkých členov. Staré vedenie abdikovalo a odišlo na zaslúžený odpočinok. Členovia si zvolili nové vedenie  - mladú krv - ktorá má priniesť do klubu oživenie, nové akcie, nové inšpirácie a novú chuť pracovať. Pravda, bez pomoci nás ostatných členov to určite nepôjde... Takže novým prezidentom klubu sa stal  Michal Mojžiš. Ďalší členovia ktorí boli zvolení do VV Karpatie sú : Beleš, Šuník, Mišenda, Zigo Revízna komisia bola schválená v zložení : Gogola, Kristín, Stuchlík. Konferencia tiež schválila tzv. "radu starších" - ako poradný orgán pri závažných rozhodnutiach klubu  - v zloženi: Čambal. Ondrášik, Matovič, Plunár, Urban. Na návrh "rady starších" sa rozšírila sieň slávy o nových čestných členov - Mira Izakoviča, Miloša Fiedlera, Petra Ondrejičku,Vlada Malíka a Mikiho Ortutaya.  Záverom patrí vďaka nášmu novému prezidentovi a jeho nastávajúcej  za výbornú organizáciu a možnosť stráviť dva víkendové dni v spoločnosti skvelej partii a už teraz sa tešíme na rok 2019, kedy sa snáď v rovnakom zdraví a v rovnako príjemnom prostredí stretneme opäť!

Aby sa nezabudlo !  Konferencia klubu schválila výšku členského príspevku vo výške 40 Eur / člen, ktorú je v každý člen povinný uhradiť  do 15. 2.2018 na  účet IBAN SK10 0200 0000 0000 8403 9112 ( nezabudnúť dať do poznámky svoje meno ! ). V prípade neuhradenia príspevku sa postupuje podľa stanov klubu !!!

čislo ban.účtu IBAN :
SK10 0200 0000 0000 8403 9112

Viac tu: https://tsfkarpatia.webnode.sk/
čislo ban.účtu IBAN :
SK10 0200 0000 0000 8403 9112

Viac tu: https://tsfkarpatia.webnode.sk/
čislo ban.účtu IBAN :
SK10 0200 0000 0000 8403 9112

Viac tu: https://tsfkarpatia.webnode.sk/
čislo ban.účtu IBAN :
SK10 0200 0000 0000 8403 9112

Viac tu: https://tsfkarpatia.webnode.sk/
čislo ban.účtu IBAN :
SK10 0200 0000 0000 8403 9112

Viac tu: https://tsfkarpatia.webnode.sk/

  Fotografie z celej skvelej martinskej akcie nájdete vo fotogalérii ( vpravo hore) tentoraz aj s fotografiou vysledkov súťaží.