rok 2007 a čo zaujímavé v ňom bolo...

TURISTI SA V TERCHOVEJ POCHLAPILI !  
Zhodnotenie z pera priameho účastníka pochodu Miloša Fiedlera
Druhá akce našeho turistického oddílu se uskutečnila v překrásném prostředí Terchové a Vrátné.I když se této akce zúčastnilo první den jen 11 a druhý den 14 osob musíme konstatovat,že ostatní kteří tam nebyli mohou litovat.Pod taktovkou zkušených horských vúdcu Miloše S.a Maroša K. se  už v pátek nabudila v družstvu taková atmosféra,že do vrcholového družstva se přihlásila i Janka F.,která na vysokohorskou turu  v mínusové teplotě,sněžení a silného větru nastoupila na nohách s „jarmilkami".Odhodlání družstva dosáhnou vrcholu nezabránilo ani supernepříznivé počasí a tak postupně padly všechny v okolí dostupné vrcholy Velký Kriváň,Chleb,Hromové,Poledňový Grúň a Stoh.Zřejmě to však nebude zapsáno do knihy rekordú,protože členové družstva značně doplňovali energii slivovicí- což mělo za následek,že zestup z vrcholú se podobal válení sudú na louce.Všem za příklad múžeme dát Martinku F-budoucí K.,která jako jediná žena dosáhla hnedle několika vrcholú na jedné túře a to ten největší-ještě v základním táboře jsme ji nezapočítali.
Kdo nebyl ať lituje.Ukázalo se ,že i v menším počtu se dá vytvořit dobrá partie ,která se dokázala skvěle bavit po obadva dny.Jako příklad nadšení pro věc chci vzpomenou Maťa Zigu,který za námi přijel až z Madridu v sobotu večer . Jako perličku ještě uvádím Janku F.ktará po odstoupení z vrcholového družstva se šla uklidnit do lesa –zklamána tím,že ona vrchol nedosáhla-a vrátila se se skoro kilovým dubákem a dalšími asi 2 kg suchohřibu a dubákú.
Ďekujeme trenčanské skupince okolo Miloše S.za skvělou organizaci celé akce a  všem za příjemné pocity nejen na túře ale i při posezení u krbu.Těšíme se na další akci našeho turistického oddílu. Pár fotografií od Miloša Stuchlíka, kym mu nezamrzol fotoaparát !

 

9.11.2007 o 18.00 hod. - termín našej tradičnej husaciny !

Bude sa konať ako vždy v Slovenskom Grobe,  podnik  '' HUSACINA PLUS''.
Vecera o 18.00 je rezervovana.  Cena 750.- Sk / osoba.
Prihláška je vlastne zaplatenie požadovanej čiastky  na účet ( žiadne iné prihlásenie nie je)

c.u. 2619024929/1100  do účelu  platby uviesť meno platiteľa !

V cene je : Pečienka, Hus, 3 ks lokše, kapusta, obloha, chlieb,  štrúdla, 
Záujemci sa môžu prihlásiť
Po večeri je moznost zahrat si billiard. Bližšie info : Koreňovci ( teda tá krajšia časť -Martinka)
najneskôr do 10.10.2007-

 
Skončil 12. ročník Tenisovej  ligy 2007. Víťazom sa po prvý krát stal Ludo Koreň, ktorý si svoje víťazstvo zaslúžil  hlavne za snahu odohrať poctivo čo najviac zápasov. Smutným hrdinom tohto ročníka sa stal Laco Čambal, ktorého len "vlastná neznalosť pravidiel" pripravila o historické prvé turnajové víťazstvo. TL sa tento rok zúčastnilo 21 členov a odohrali 109 zápasov. Najviac zápasov sa podarilo odohrať Ludovi Koreňovi (18) a najmenej Imedovi(4) a Jurovi Ondrášikovi(6), ktorí nesplnili stanovený limit 7 zápasov. No bohužiaľ, v tomto roku sa vyskytlo niekoľko podozrivých výsledkov, ktoré vrhajú tieň na regulárnosť celej tenisovej ligy. Treba si uvedomiť, že je to to súťaž dobrovoľná, každý by si mal zvážiť svoje časové možnosti a podľa toho sa do ligy prihlásiť.  TL sa hrá celých 5 mesiacov  a nie je možné, aby si hráči nechávali zápasy na poslednú chvíľu a potom sa nám pred koncom súťaže objaví niekoľko neuveriteľných výsledkov. Hráme to pre zábavu a radosť a aby ta zábava mala aj niečo viac vymysleli sme si bodové hodnotenie. No neznižujme sa v snahe za získaním bodov vymýšľaním si odohratia celých  zápasov, veď v podstate nejde o nič len si zahrať tenis a hlavne sa stretnúť s dobrými kamarátmi počas leta. A toto majme hlavne na pamäti, keď sa budeme rozhodovať pri prihlasovaní na budúci ročník TL.
MARTIN CUP 2007
Po prvý krát v Martine  - a hneď na výbornú ! 1. ročník ROTOX LT  VITAR Martin CUP 2007 sa tento víkend konal v peknom areáli hotela Viktória. Treba uznať, že martinčania sa naozaj "buchli po vrecku" a zorganizovali turnaj na skvelej úrovni. Jedla i slivovice bolo nadostač a zlatým klincom podujatia bola skvelá ľudová hudba, ktorá robila náladu celý večer. Čo sa týka výsledkov  - nič nové. Zvíťazil skvelý IMED pred rovnako skvelým Jankom Lazarčíkom. Trenčania ako vždy mali svoj vrchol len pri nočnej štvorhre a hlavne počas večernej tanečnej show. Topoľčianski žochári  (v zastúpení Kapusta , Kolbík ) prekvapili tým, že vôbec prišli ... inak okrem Kolbíka -neukázali nič moc... martinčania s mladými posilami, boli najväčším súperom pri barovom pulte, domáca antuka im veľmi nevyhovovala. A čo bratislavčania? Excelovali viac na tanečnom parkete ako na kurte.... potom sa nikto nemôže čudovať , že naše turnaje vyhráva stále jediný afričan. Ako tradične na záver .... fotodokumentácia z tejto vydarenej akcie.
 
ŠPORTOVÉ HRY CA KAMI
Len pre zaujímavosť, pár fotografií  z  športovo-spoločenskej akcie  - Športových hier CA KAMI na Ružíne ( pri Margecanoch (pri Košicoch)), na ktorých sa s očakávanými úspechmi zúčastnili naši členovia - Juro U., Ivan S, Stenley L, Peter O, Peter P. Súťažilo sa v tenise ( Juro so Stanleym vo finále) , nohejbale ( 4 miesto), volejbale (4 miesto) ... spoločenská stránka  1. miesto! Bola to skvelá akcia a veríme že sa tam o rok stretneme zasa.
 
 
 
Prvý ročník Black Water Cup máme úspešne za sebou... Na Čiernej Vode sa stretla skvelá konkurencia a veru ani favorizovaný trenčiansky pár Lazarčík /Hojsík nemal na ružiach ustlaté. Na turnaji sa objavilo niekoľko nových a novozložených dvojíc, ktoré môžu byť aj do budúcnosti prínosom pre naše turnaje... Prekvapením (možno to už ani nie je prekvapenie?!) bola semifinálová účasť Ivana Siváka s jeho kolegom Majom, ale hlavne  víťazné ťaženie nováčikov Juriga /Ivan, ktorí vo finále porazili top favoritov každého turnaja dvojicu Plunar /Imed ! Turnaj bol výborný, vyrovnaný s obrovskou diváckou kulisou,  za čo patrí vďaka dvom domácim majitelom Romanovi Chlupisovi a Stanovi Lofflerovi a hlavne ich polovičkám Majke a Martine. Pozrite si pár fotografií z turnaja , aby ste videli aké hviezdne obsadenie z radov hráčov, ale aj divákov sa na Čiernej vode zišlo .

 
Gentelemen ś Cup - má prvého víťaza z Trenčína !
Ideálne počasie, prekrásne prostredie, najväčšia účasť  z radov doprovodného zboru a k tomu prvé historické víťazstvo trenčianskeho zástupcu - Janka Lazarčíka ! Tak by sa dal v krátkosti charakterizovať tohtoročný Gentlemen ś Cup v Luhačoviciach. Toto malebné kúpeľné mestečko prilákalo tohto roku rekordnú účasť fanúšikov zo všetkých kútov Slovenska ( Bratislava, Martin , Trenčín...ba ja z Čiech) a veru to bolo cítiť  aj na skvelej atmosfére podujatia ... Vo vyrovnaných zápoleniach najväčšie prekvapenie prišlo na záver - jasný favorit a najvyššie nasadený hráč rebríčka - Imed, našiel premožiteľa v osobe nestárnuceho trenčianskeho bojovníka Janka Lazarčíka, ktorý ho porazil v dvoch setoch 6/4,6/2. Aj semifinálová účasť Laca Čambala a Miloša Stuchlíka bola príjemným prekvapením... Na turnaji sa objavilo niekoľko staronových talentov
( Palič, Unčovský, Handiak, Uhrín, Olgay, Mojžiš, Liedl, Petříček...) ktorí budú určite prínosom pre klub po stránke športovej a tiež spoločenskej. Bolo to skvelé podujatie v nádhernom prostredí kam sa určite o rok zasa vrátime .Na priblíženie atmosféry  pár postrehov .
 
Pri príležitosti otvorenia letnej tenisovej sezóny a tiež na počesť narodenia dcéry nášho kamaráta Steveho (celý klub Karpatia mu blahoželá) sa konal v sobotu zaujímavý tenisový turnaj. Zúčastnilo sa ho 17 prominentných párov a nechýbalo ani zastúpenie z nášho klubu (Oravkin /Jurkovič, Imed/Plunár, Urban/Loffler, Ortutay/Ondrejička, Sivák.)  Pri peknom počasí, v záplave jedla a pitia nakoniec celý turnaj vyhrali naši vitruózi - Jano Oravkin a Maroš Jurki, ktorí vo finále zdolali čerstvého tatka Steveho s jeho trénerskym partnerom Ivanom. V každom prípade to bola v sobotu skvelá akcia a touto cestou patrí veľká vďaka všetkým, ktorí sa o to pričinili. Pár fotografií z objektívu Maroša Jurkiho
Nový tenisový klub TK ELÁN KARPATIA sídliaci na Čiernej Vode (okres Vajnory - Senec) si Vás dovoľuje pozvať na slávnostné otvorenie areálu dňa 26.5. (sobota) o 10.00 hod. Slávnostné prestrihnutie pásky bude v podaní hostiteľov Stana Lofflera a Romana Chlupisa.  Otvorenie je spojené s občerstvením (sud piva je grátis) a možnosťou hrania exhibičných zápasov vo štvorhre. Všetci členovia so svojimi priateľ -mi i -kami sú vítaní !
 
 Laugaricio Cup - úspešne napísalo prvú kapitolu !
Tento víkend prebehol 1. ročník Laugaricio Cupu ( nahrada za Umic cup) na novom pôsobisku - na tenisových kurtoch v Trenčíne - Zamarovciach. Po počiatočnej nedôvere sa ukázalo, že to bola dobra voľba. Aj keď kurty ešte po zime neboli na 100%, ale všetko ostatné bolo výborné. ubytovanie v hoteli, strava a hlavne rehabilitácia.... no a hlavný bod programu - večerné posedenie s prestížnymi bowlingovými zápoleniami nemali chybu ... pravdaže aj tenisové zápasy mali svoju kvalitu a napätie. Vo finále sa stretli ako je už tradíciou - Jano Oravkin a Imed. Lepší a trpezlivejší bol tentoraz Imed a odniesol si cenné víťazstvo. Celý turnaj organizačne výborne zvládli naši "trenčania" za čo im patrí úprimná vďaka . Konkrétne  Doprastav Export ( Julo Mihálik), Quo Vadis(Majo Hojsík) (MK - Milujem Katku) Miloš Stuchlík, MP - Marius Pedersen (Martin Zigo) a  NVK (Roman Vaňo).Priblíženie atmosféry zabezpečené fotoobjektívmi Mira Izakoviča a nového reportérskeho objavu - Martiny Lofflerovej...
KAPRUN  2007 - víkend v znamení lyžovania a dobrej zábavy
 Každoročne sa v tomto období väčšina členov nášho klubu aj spolu so svojimi najmilšími členmi rodiny zúčastňuje najväčšej športovo - spoločenskej akcie klubu - Kaprun 2007. Pod majestátnym Kitzteinhornom sa v tomto roku stretlo 51 vyznávačov lyžovania  a hlavne skvelej zábavy. Po prvýkrát sme privítali aj široké zastúpenie chlapcov (a ich dievčat)z Martina a tí veru hanbu svojmu mestu a stredoslovenskej náture neurobili...  Počasie ani tento rok nesklamalo a tak si na ľadovci mohli niektorí vychutnávať horúce slnečné lúče a  ďalší zasa  skvele upravené lyžiarske zjazdovky. Po návrate z lyžovania sa  ako vždy aj tento rok konal exhibičný futbalový zápas, ktorí dopadol podľa očakávania - mladí si zahrali  - starí sa zničili.... K večernej atmosfére už tradične patrí koncert nášho jediného speváka - Ivana Siváka podporovaného zborom hučiacej väčšiny... Pravdaže nechýbala ani obľúbená diskotéka....a celá táto skvelá 5 dňová atmosféra bola popretkávaná každodenným poctivým dodržiavaním pitného režimu alkoholom všetkých druhov a farieb... Ako vždy aj tentoraz prinášame veľké množstvo necenzurovaných fotografií, ktoré prenesú aspoň niečo z tejto výbornej akcii...
 
Tenisová liga od mája štartuje !
Za rovnakých podmienok  ( min. 7 zápasov a započítava sa 11 víťazstiev s rebríčkovo najvyššie  postavenými hráčmi) sa od 1.mája začína 12. ročník  Tenisovej ligy TSF Karpatia. Do tejto súťaže sa môžu prihlásiť všetci členovia nášho klubu ( o účasti prípadných nečlenov rozhodne VV Karpatie) No každý nech si zváži svoje možnosti, hlavne z časového hľadiska, aby sa nestalo, že sa v polovici súťaže bude chcieť odhlásiť, čím znehodnotí objektívnosť celej súťaže. Možnosť prihlásenia do 15. 04.2007 !
 
Kurdejovská 4 - Kurdejov Open  - v réžii Trenčanov !!!
 
Je prijemne konštatovať, že náš klub opäť žije ... a to nielen tenisom, ale hlavne opäť aj spoločensky. Všetci, kto o tom trochu pochybovali mali byť tento víkend v Kurdejove. 
15 prihlásených dvojíc, mnoho doprovodných fanyniek a malých fanúšikov, skvelý tenis, príjemné prostredie a výborná organizácia.  Hlavnou devízou bola účasť  väčšiny manželiek priateliek a fanyniek, ktorí vytvorili výbornú a súdržnú atmosféru počas celých troch dní... tu treba prvý krát pochváliť partiu "trenčanov", ktorí z Trenčína priviezli to najlepšie čo doma majú... pri takom "fan klube" sa ani nemožno čudovať,  že tohtoročná Kurdejovská "4", bola celá v ich réžii. Do finále postúpili dvojice Janko Lazarčík s Julom Mihálikom a po náročnom "bratovražednom" boji porazili dvojicu Roman Vaňo - Miloš Stuchlík.  A to ešte v semifinále bola vyradená dvojica Majo Hojsik a Martin Zigo... Aj keď víťazom patrí česť a sláva, najviac obdivovaným hráčom turnaja bol tentoraz Miki Ortutay, ktorý po vyše 30 rokoch oholil svoj fúz a ukázal svoju tvár v plnej nahote... ale, veru pristane mu to !  Ďalším hrdinom turnaja sa stal martinský matador Jožo Letrich, ktorý prvý večer nezvolil dobré zloženie stravy a nápojov a druhý deň strávil na infúziách na pohotovosti v Hustopečoch. No ani tento handicap ho neprinútil z turnaja odstúpiť a statočne dobojoval svoje zápasy do konca... Sme radi že sme na tomto turnaji mohli oficiálne privítať ďalších plnohodnotných členov - akože ináč z Trenčína  - Martina Ziga, Maja Hojsíka  a tiež ambicióznych martinčanov Joža Letricha a Miša Mojžiša. A to sú v talóne ešte ďalší , ktorí majú záujem rozšíriť naše rady....  a tak po čase sa nám naša základňa opäť rozrastá o ľudí ktorí sú v pohode, majú radi tenis a nepokazia žiadnu zábavu....
Naozaj tento turnaj po spoločenskej ako aj organizačnej  stránke patrí k najlepším, čo náš klub poriada. Veľká vďaka už tradične patrí Milošovi Fiedlerovi, ktorý si zobral organizáciu turnaja i spoločenskej stránky na svoje plecia a zvládol to ako vždy - bezchybne. Tiež vďaka patrí Ľubošovi Nemečkovi (majiteľovi tenis-hotela v Kurdejove) s manželkou ako aj celému personálu hotela, ktorí sa o nás starali naozaj príkladne... už dnes sa tešíme na ďalší ročník, ktorí s určitosťou budeme organizovať  v tejto malej moravskej dedinke, ktorá sa opäť na dva dni stane mekkou slovenského amatérskeho tenisu. 
 
- skončil ako sa prepokladaloAzurreizen CUP 
Tak ako sa čakalo, vo finále 2. tohtoročného turnaja sa stretli momentálne najlepší hráči nášho klubu - Jano Oravkin a Imed. Tentoraz sa viac šťastia priklonilo na raketu Imeda ktorý vyhral tesne 1/6, 7/6 a 10/8. Pravda, ani semifinále nebolo celkom jednoznačné a Janko Lazarčík a tiež Stano Loffler kládli tuhy odpor. Jano Lazarčík mal dokonca na Jana Oravkina matchbal a Imed tiež porazil Stana Lofflera až v napínavom supertiebreku.
Turnaj sa konal v novom prostredí, tentoraz v Trnave v  tenisovom  areáli Emipre . Novootvorený komplex je naozaj krásny, pravda ceny ubytovania a sú trochu  vysoké ...  Na turnaji sme privítali niekoľko nových tvárí , ktorí zapadli do nášho kolektívu a záleží len na nich (a od usporiadateľa ďalších turnajov! či sa budú ďalej zúčastňovať našich tenisových, ale aj mimotenisových aktivít. Ďalší turnaj z serie ATO je naplánovaný do Trenčína.... Najbližšie sa stretneme v Kurdejove na štvorhrovom open turnaji, kam sa môžete ešte prihlasovať  a rezervovať si ubytovanie v Tenis hoteli Kurdejov ...pár foto od nášho nového paparazza Mira Izakoviča
 
Hotúca správa z Matina:  Podľa neoverených správ sa tento víkend od čias zjavenia v Lurdoch stal opäť ďalší zázrak !  Konečne tenisový turnaj (aj keď len skúšobný) vyhrala tenisová ikona nášho klubu, najvšestranejší hráč nielen na tenisovom poli - náš milovaný, obdivovaný a všetkými masťamí mastený  - Lacko Čambal !  Z počutia vieme , že Martine predviedol svoj typický tenis na ktorý nenašli protizbraň ani naši ostrieľaní klubový hráči (Plunár, Ondrejička, Fiedler ) či ďalšie talenty z domácej martinskej liahne (Letrich, Mojžis i ďalší)... Turnaj ako generálka na pripravovaný septembrový turnaj serie ATV vraj splnil (ba i predčil) očakávania, za čo patrí vďaka našim martinským partnerom, ktorých pravdaže (ak budú mať záujem) radi prizveme do našej klubovej rodiny Karpatie. Nám ostatným nezostáva nič iné , len sa tešiť na september 2007, aby sme  aj my ochutnali nielen skvelú  martinskú atmosféru, ale hlavne aj z tej dobrej martinskej slivovici!
 
1. ročník bowlingového turnaja o pohár Karpatia
  Je naozaj skvelé, že náš klub nežije len tenisom. Je tiež skvelé, že máme medzi sebou aj ľudí, ktorí menej kritizujú a viac robia pre ostatných. Tentoraz veľká vďaka patrí rodinám Fiedlerovcom a Chlupisovcom , ktorí nám pripravili skvelé posedenie a atraktívnym bowlingovým turnajom. Hlavnou podmienkou bolo  zostavenie miešaného družstva - muž + žena  alebo jeden z dvojice môže byť neplnoletý člen rodiny. Túto podmienku splnilo hneď rekordných 9 zúčastnených družstiev ( + Ibi +  Stano boli mimo súťaž družstiev), ktorí sa zúčastnili 1. ročníka o pohár Karpatie.
  V skvelej a búrlivej atmosfére sa bojovalo ako o život, aj keď hodnotné ceny boli pripravené pre každého.... Odborníci mohli postrehnúť rôzne štýly  gúľania - niektorí vsádzali na hrubú silu, iní zasa na štýl a ladnosť pohybov, niektoré dámy si vyberali farbu gulí k zladeniu k odevu, iné zasa podľa veľkosti dier v gule... každému podľa chuti. 
Po turnaji sa tí  menej úspešní mohli vytancovať na diskotéke a tí úspešnejší rozdávať rady pri dobrom víne a fernete a rozoberať hru svoju i súperov.  Mimoriadnu pozornosť si ešte zaslúži účasť rodiny  Malíkovcov a Javorovcov, ktorí aj keď "negúlali"  prišli povzbudiť a svojou prítomnosťou ukázali svoju spolupatričnosť a záujem o činnosť TSF Karpatia. Výsledky si mimoriadne pozrite  na tejto stránke.
 
 
najlepšie družstvo
počet bodov
  Najlepší bowler  počet bodov   najlepšia bowlerka počet bodov
1
Imed a Petra
Abdelauiiovci
276
1 Stano Loffler 196 1 Majka Chlupisová 121
2
Miloš a Janka
Fiedlerovci
256
2 Imed 195 2 Majka Ortutayová 111
3
Roman a Majka
Chlupisovci
255
3 Miloš Fiedler 174 3 Martinka Franzová 103
4
Juro a Lenka
Urbanovci
239
4 Juro Urban 147 4 Lenka Holbíková 92
5
Miki a Majka
Ortutayovci
231
5 Ivan Sivák 138 5 Janka Fiedlerová 82
6

Ludo a Martina                  

Koreňovci